Najważniejsze informacje czyli to, o co pytacie

Czy udział w Warszawskiej Lidze Biegowej jest bezpłatny?


Nie. Każdy uczestnik za pojedynczy start musi opłacić wpisowe. Koszt pojedynczego startu wynosi 30 zł. Istnieje możliwość wykupienia pakietu startów - wtedy pojedynczy start jest tańszy.
Czy mogę zapisać dziecko na więcej niż jedną rundę?


Oczywiście. Od 10 września 2018 r. można zapisać dziecko na każdą rundę na wybranym dystansie.
Czy mogę zapisać dziecko na więcej niż jeden dystans?


Tak. Każdy uczestnik może wystartować na 1, 2 lub 3 dystansach w czasie jednej rundy. Wpisowe pobierane jest za pojedynczy start na jednym dystansie.
Czy mogę zapisać dziecko w dniu zawodów?


Nie. Istnieje tylko możliwość elektronicznej rejestracji do zawodów.
Czy wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe medale?


Nie. Medale zdobywają zawodnicy zajmujący miejsca 1-3 w poszczególnych rundach, na poszczególnych dystansach w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki.
Czy liczba miejsc na daną rundę jest ograniczona?


Tak. Na chwilę obecną planujemy 500 osobostartów w każdej rundzie. Np. w przypadku zapisania 1 dziecka na 3 dystansach, automatycznie pula pomniejsza się o 3 osobostarty.
Jak mogę dokonać płatności za udział?


Płatności za udział można dokonać jedynie drogą elektroniczną z wykorzystaniem systamu przygotowanego przez Organizatora do czasu zamknięcia list zgłoszeniowych. Po tym terminie płatności nie będą przyjmowane. Nie ma możliwości dokonania płatności gotówką lub kartą w Biurze Zawodów.
Czy w czerwcu odbędą się zawody?


Tak, zaplanowana jest runda 21 czerwca na stadionie (18 000m2) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Czy rodzice mogą przebywać na stadionie?


Tak, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 czerwca, przeiwdziany jest udział kibiców na trybunach stadionu. Pojemność obiektu na AWF pozwala zgromadzić tam 700 osób z zachowaniem bezpiecznych odległości zgodnie z wymogami rozporządzenia.
Czy zawody w czerwcu są ostatnią rundą?


Nie. Ze względu na sytuację w Polsce cykl naszych zawodów został przesunięty na kolejne miesiące tj. planujemy rozegranie kolejnych rund we wrześniu, październiku i listopadzie.
Ilu zawodników może wziąć udział?


Zgodnie z Rozporządzeniem Rady MInistrów z dnia 29 maja 2020 r. w zawodach może wziąć udział 150 zawodników.
Kiedy planowane jest zakończenie i podsumowanie klasyfikacji generalnej?


W związku z obecną sytuacją w Polsce zaplanowaliśmy zakończenie rywalizacji w tym roku w listopadzie i wtedy tez odbędzie się zakończenie sezonu 2019/2020.
Czy będzie kolejna edycja?


Tak, rozpoczęcie kolejnej edycji Warszawskiej Ligi Biegowej planowane jest na styczeń 2021 i rozgrywanie rywalizacji w cyklu roku kalendarzowego a nie roku szkolnego.

©2018-2020 by Warszawska Liga Biegowa.